متقاضیان محترم، جهت برقراری ارتباط با واحد شکایات اتحادیه با شماره های زیر تماس حاصل فرمایند: 03136613032 و 031336613033

وجود یک اقتصاد چوب، یا درست‌تر، اقتصاد جنگل (از آنجا که در بسیاری از کشورها یک اقتصاد غالب بامبو) یک ماده برجسته در بسیاری از کشورهای در حال توسعه و همچنین در بسیاری از کشورهای دیگر با آب و هوای معتدل و به ویژه در جاهایی که با درجه حرارت پایین است.  به طور کلی در کشورهایی با جنگل‌های بیشتر. از چوب استفاده می‌شود در مبلمان‌ ، ساختمان‌، و پل‌ها و به عنوان یکی از منابع اصلی انرژی قرار دارد.

دکوراسیون داخلی , دکوراسیون چوبی , صنایع چوب ,

دکوراسیون داخلی , دکوراسیون چوبی , صنایع چوب ,

علاوه بر این از چوب می‌توان استفاده وسیع تری کرد در صنایع کاغذ سازی و فیلم عکاسی و در ساخت ابریشم مصنوعی ؛ و در انتها می‌توان از چوب به عنوان کود و یا تولید انرژی استفاده کرد.

اقتصاد چوب می‌تواند آسیب بالقوه‌ای به محیط زیست بزند مانند افزایش گاز دی اکسید کربن و کاهش تنوع زیستی. با این حال، جنگل می‌تواند در کاهش دی اکسید کربن در جو و در نتیجه کاهش گرم شدن کره زمین کمک کند.

 

معرفی
تاریخچه استفاده از چوب 
اقتصاد چوب به طور تاریخی نقطه آغاز تمدن قبل از دوران نو سنگی و پارینه سنگی می‌باشد. سال‌ها پیش از ذوب فلز استفاده از چوب به عنوان روشن کردن آتش از ساییدن دو چوب بر روی یکدیگر و یا استفاده از آن به عنوان ساخت وسایلی مانند عصا قلم و نیزه رواج داشته است. باستانی‌ترین اشیاء چوبی مربوط به ۲۵۰.۰۰۰ سال پیش دوره سوم یخبندان می‌باشد که یک نیزه است که در کلکتون انگلستان در زیر رسوبات مدفون شده است.

عکس سر نیزه از موزه تاریخ طبیعی

Swanscombe Heritage Park

عکس سر نیزه از موزه تاریخ طبیعی

تمدن‌های پی در پی از جمله مصری‌ها و سومری‌ها اشیاء پیچیده‌ای از مبلمان ساخته‌اند. بسیاری از مبلمان‌ها از جنس چوب و عاج دست نخورده و سالم باقی‌مانده‌اند چون در مکان‌های بسته محفوظ مانده‌اند.

سقف‌های بسیاری از ساختمان‌ها اغلب از چوب بلوط ساخته شده بود و از چوب برای ساختن وسایل حمل و نقل مثل کشتی و قایق و پس از اختراع چرخ برای ساخت واگن و آسیاب‌های بادی استفاده می‌کردند.

قیمت چوب ، تخته ، الوار و تراورس ایرانی و خارجی قیمت چوب ، تخته ، الوار

تخته بلوط ، روکش چوب

ابعاد و جغرافیا اقتصاد چوب
منبع اصلی چوب مورد استفاده در جهان جنگل‌های بکر هستند . تخته و الوار زیادی برای هیزم مردمان محلی در بسیاری از کشورها، به ویژه در جهان سوم استفاده می‌شود . اما این مقدار را نمی‌تواند دقیق تخمین زد. در سال ۱۹۹۸، تولید جهانی «رندوود» (اغلب از چوب ficially شمارش به عنوان هیزم نمی استفاده می‌شود) ،  در مورد ۱۵۰۰۰۰۰۰۰۰ متر مکعب (۲٫۰ × ۱۰۹ مس YD) بود، بالغ بر حدود ۴۵٪ از چوب کشت شده در جهان است. سیاهه‌های مربوط برش و شاخه مقصد برای تبدیل شدن به عناصر برای ساخت و ساز ساختمان اختصاص حدود ۵۵٪ از چوب‌های صنعتی تولیدی جهان است .

۲۵٪ چوب به عنوان خمیر چوب (شامل پودر چوب و truccioli) عمدتاً برای تولید کاغذ و مقوا استفاده می‌شود، و حدود ۲۰٪ پانل‌ها در تخته سه لا و چوب با ارزش برای مبلمان و اشیاء از استفاده مشترک شد (FAO 1998).[۵] بزرگترین تولید کننده در جهان و مصرف کننده از چوب رسماً ایالات متحده آمریکا است، هر چند کشور که دارای بزرگترین مساحت جنگل می‌باشد روسیه است در ۱۹۷۰s، کشورهای با بیشترین سطح جنگل بود:

اتحاد جماهیر شوروی (اقتصاد حدود ۸۸۰۰۰۰۰ ۱ ۲ ۲ WOOD PER ملت / کیلومتر مربع CONTINENTAL AREA)،   برزیل (۵۱۵۰۰۰۰ کیلومتر مربع)، کانادا (۴۴۰۰۰۰۰ کیلومتر مربع)،   ایالات متحده آمریکا (۳۰۰۰۰۰۰ کیلومتر مربع)،   اندونزی (۱۲۰۰۰۰۰ کیلومتر مربع) و جمهوری دموکراتیک کنگو (۱۰۰۰۰۰۰ کیلومتر مربع) دیگر کشورهای عمده تولید چوب عبارتند از آرژانتین، شیلی، فنلاند، لهستان، سوئد در سال ۲۰۰۱ در مناطق جنگل انبوه برزیل توسط یک پنجم (احترام ۱۹۷۰) کاهش یافته بود، به حدود ۴۰۰۰۰۰۰ کیلومتر مربع. زمین پاک به طور عمده برای چراگاه گاو به مقصد بود – برزیل بزرگترین صادر کننده جهان از گوشت گاو است با تقریباً ۲۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ راس گاو .

اقتصاد اتانول برزیل پررونق بر اساس کشت نیشکر، نیز کاهش منطقه جنگل. جنگل کانادا تقریباً ۳۰٪ تا ۳۱۰۱۳۴۰ کیلومتر مربع بیش از مدت مشابه کاهش یافته بود.

اهمیت مبارزه با اثر گلخانه‌ای
با توجه به مشکل تغییرات آب و هوایی، مشخص است که سوختن جنگل‌ها افزایش CO2 در جو، در حالی که جنگل بکر و دست نخورده و یا مزارع به عنوان غرق برای CO2 عمل می کنندو این مبارزه می‌کند با اثر گلخانه‌ای. مقدار CO2 جذب بستگی به نوع درختان، زمین و آب و هوا از مکانی که در آن درختان به طور طبیعی رشد می‌کنند یا کاشته شده است. علاوه بر این، در شب گیاهان فتوسنتز نیست، و تولید CO2، به شکلی متناقض در تابستان اکسیژن در جنگل‌های نزدیک به شهرستانها و پارک‌های شهری ایجاد شده توسط فتوسنتز، تعامل با آلودگی هوای شهری (از اتومبیل، و غیره) و توسط پرتوهای خورشیدی در ازن تبدیل (مولکول از سه اتم اکسیژن)، که در حالی که در فضای بالا به منزله یک فیلتر در برابر پرتوهای فرابنفش، در جو کم یک آلاینده، قادر به تحریک اختلالات تنفسی است.  در یک اقتصاد کم کربن، عملیات جنگلداری خواهد شد در شیوه‌های کم اثر و رشد مجدد متمرکز. مدیران جنگل خواهد مطمئن شوید که آنها را ذخایر کربن بر اساس خاک بیش از حد مزاحم نشوید. مزارع تخصصی درخت خواهد بود که منبع اصلی مواد برای بسیاری از محصولات. میانبر انواع درخت بلوغ در چرخش کوتاه رشد خواهد شد در منظور به حداکثر رساندن خروجی.

اقتصاد چوب در کشور / منطقه قاره
اقتصاد چوب در استرالیا
اکالیپتوس: این هفت صد گونه درخت از استرالیا، که رشد بسیار سریع در آب و هوای گرمسیری، نیمه گرمسیری و نیمه خشک، و به آتش سوزی جنگل (با قشر درخت خود) و خشکسالی بسیار مقاوم هستند. اسانس آن در داروشناسی استفاده شود، چوب خود را برای ساخت و ساز، و شاخه های کوچک به عنوان هیزم استفاده می شود.

اقتصاد چوب در برزیل
برزیل دارای یک سنت طولانی در برداشت از انواع مختلفی از درختان با استفاده خاص. از سال ۱۹۶۰s، گونه های وارداتی از درخت کاج و اوکالیپتوس عمدتاً برای صنایع تخته سه لا و خمیر کاغذ رشد شده است. در حال حاضر تحقیقات در سطح بالا است که انجام شده است، به درخواست آنزیم تخمیر نیشکر به سلولز در چوب، به منظور به دست آوردن متانول، اما هزینه زمانی که با اتانول به دست آمده از هزینه های ذرت در مقایسه بسیار بالاتر است.

Brazilwood:

یک، نارنجی-قرمز درون چوب متراکم که طول می کشد درخشش قرمز بالا (brasa = اخگر)، و آن را از چوب برتر مورد استفاده برای ساخت کمان برای سازهای زهی از خانواده ویولن است. این درختان به زودی بزرگترین منبع رنگ قرمز تبدیل شد، و آنها بخش بزرگی از اقتصاد و صادرات آن کشور بودند، که به آرامی آن را به عنوان برزیل شناخته شده بود  .
Hevea brasiliensis:

بزرگترین منبع از بهترین لاتکس است، که مورد استفاده برای تولید بسیاری از اشیاء در لاستیک، به عنوان مثال دستکش، کاندوم، تشک های ضد حساسیت و لاستیک (لاستیک جوش برقی زده شده). لاتکس است که توانایی برای تنظیم به شکل دقیق بخشی از بدن، استفاده بیش از پلی اورتان و یا پلی اتیلن دستکش.
اقتصاد چوب در کانادا و ایالات متحده آمریکا
رابطه نزدیک در اقتصاد جنگل بین این کشورها، آنها بسیاری از جنس درخت مشترک وجود دارد، و کانادا تولید کننده اصلی از چوب و اقلام چوبی سرنوشتش را به ایالات متحده آمریکا، بزرگترین مصرف کننده از چوب و محصولات فرعی آن در جهان است.سیستم های آب از دریاچه های بزرگ، ایری کانال، رودخانه هادسون و سنت لارنس دریای متلاطم به ساحل شرق و می سی سی پی به دشت های مرکزی و لوئیزیانا اجازه می دهد تا حمل و نقل از سیاهههای مربوط در هزینه های بسیار کم است. در سواحل غرب حوضه رودخانه کلمبیا دارای مقدار زیادی از جنگل با چوب بسیار عالی است.

کانادا
آژانس شورای چوب کانادا محاسبه که در سال ۲۰۰۵ در کانادا، بخش جنگل به کار ۹۳۰،۰۰۰ کارگران (۱ کار در هر ۱۷)، ساخت ۱۰۸ میلیارد دلار از ارزش در کالا و خدمات. برای سال های بسیاری از محصولات به دست آمده از درختان در جنگل های کانادا اقلام مهم ترین صادرات این کشور بوده است. در سال ۲۰۱۱، صادرات ۲.۵ اقتصاد چوب در اروپا ۳ در سراسر جهان بالغ بر برخی از $ ۶۴۳۰۰۰۰۰۰۰۰ – بزرگترین نویسندگان به تراز تجاری کانادا   کانادا رهبر جهان در شیوه های مدیریت پایدار جنگل است. تنها ۱۲۰ میلیون هکتار (۲۸ درصد جنگل های کانادا) در حال حاضر برای تولید الوار در حالی است که ۳۲ میلیون هکتار برآورد شده از برداشت توسط قانون فعلی محافظت می شود.

USA
چوب گیلاس: یک چوب جنگلی باارزش برای کیفیت بالا در دانه، عرض، رنگ، و تب و تاب بودن غنی گرم [۱۵]اولین درختان به زمین های اطراف رم (Latium) از ارمنستان انجام شد.  در ایالات متحده، بیشتر درختان گیلاس در واشنگتن، پنسیلوانیا، ویرجینیا غرب، کالیفرنیا و اورگان رشد کرده است.
سرو:

این جنس coniferas از خانواده کاجیان، نشات گرفته از مناطق کوهستانی بالا از Carpathians در، لبنان، ترکیه به هیمالیا می باشد. چوب های معطر خود آنها را برای صدور و پوشش گنجه مناسب است. روغن سرو و چوب شناخته شده است به دافع طبیعی به پروانه. در واقع در غرب و جنوب ایالات متحده آمریکا کاشته، عمدتاً برای اهداف تزئینی، بلکه برای تولید مداد (به خصوص بخور دادن-سدر).
دوگلاس:

یک درخت بومی سواحل غرب ایالات متحده است، با سوابق در رشد سریع و گسترده statures بالا در زمان کوتاه. آن است که توانایی به رشد در کوه تا ارتفاع ۱۸۰۰ متر است. چوب آنها برای ساخت و ساز، برای خمیر کاغذ، و همچنین به عنوان هیزم استفاده می شود برای هواپیما homebuilt.
صنوبر ترکیبی است که توسط آزمایشگاه ملی اوک ریج در ایالت تنسی بررسی [۱۹][۲۰]برای مهندسی ژنتیک در جهت به دست آوردن یک درخت با محتوای بالاتر از سلولز و محتوا کمتر در لیگنین، به گونه ای که استخراج اتانول زیستی (مفید به عنوان سوخت) می تواند آسان تر و ارزان تر.
گردو: این یک مبلمان باارزش و کنده کاری چوب جنگلی به دلیل رنگ آن، سختی، دانه و دوام است. چوب گردو است، تخته و الوار انتخابی سازندگان اسلحه برای قرن ها، از جمله تفنگ لی Enfield بوده است. این یکی از گزینه های محبوب ترین برای تفنگ و تفنگ ساچمهای سهام باقی‌مانده است.
اقتصاد چوب در کارائیب و مرکزی امریکا
چوب ماهون:

یک دانه راست، معمولاً عاری از حفره و جیب. گونه های ارزشمند ترین از کوبا و هندوراس می باشد. آن را تا به رنگ قرمز قهوه ای، که تاریک در طول زمان، و نمایش می دهد شین مایل به قرمز زیبا وقتی جلا. آن را تا به کارایی عالی، موجود در تابلوهای بزرگ است، و بسیار با دوام. چوب ماهون است در ساخت بسیاری از آلات موسیقی، استفاده به عنوان طبل، آکوستیک و گیتار الکتریک “به عقب و سمت و هدفون لوکس.
اقتصاد چوب در اروپا
ایتالیا
گونه هایی که ایده‌آل برای استفاده های بسیاری در این نوع از اقتصاد هستند کسانی که استخدام شده توسط درختکاری، که به خوبی برای ویژگی های خود و نیاز به انواع خاصی از زمین و آب و هوای شناخته شده است.

چوب زبان گنجشک:

به عنوان یک چوب بسیار سبک وزن و آسان به حمل و نقل است، به عنوان هیزم به راحتی می سوزاند، در محیط های مرطوب مانند آنهایی که در حال حاضر در مناطق طغیان رودخانه رشد می کند، می ایستد آلودگی آب و هوا.
اصطلاحنامه (های):

در ایتالیا را در ارتفاعات بالا در اطراف قله رشد می کند، تخته و الوار خود بایستد تغییر ناگهانی آب و هوایی، از بادهای یخی به درجه حرارت بالا در تابستان بعد از ظهر آفتابی، بسیار عالی برای استفاده در ساختمان سازه در معرض به عنوان پل ها، سقف، و غیره است.
کاج سنگ:

“کاج مدیترانه” می تواند علامت اصیل بسیاری از مناطق ساحلی در ایتالیا، در اصل جنگل غول پیکر از سنبه طولانی از دهانه رودخانه Septim واقعی تا لیگوریا و پروونس Provence در فرانسه، بیش از خاکهای با شوری بالا، بسیار مناسب برای نه کشاورزی. درختان آن تولید مقدار زیادی از شاخه های خشک که میتواند سوزانده شود، مخروط (مورد استفاده برای دکوراسیون کریسمس) و شاخ و برگ سوزن مانند است که میتواند سوزانده شود، و یا به عنوان مالچ استفاده شود.
روغن و رزین می تواند در عطر و پماد استفاده می شود.pinoli عناصر مفید در پخت‌وپز ایتالیایی (همراه با ریحان می tritured به سس). در حال حاضر، “پیشرفت” است به کاهش شدید این پسوند درخت با شکوه، و در بسیاری از نقاط ساختمان ساحل، ارزان، پارکینگ و مناطق نیمه رها آورده جای خود را گرفته اند. صنوبر: در ایتالیا گونه مهم برای مزارع درخت است، برای مقاصد چند به عنوان تولید تخته سه لا، بسته بندی جعبه، کاغذ، مسابقات، و غیره به آن نیاز دارد زمینه با کیفیت خوب با زهکشی خوب استفاده می شود، اما می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای حفاظت از کشت اگر دفع در خطوط باد شکن. بیش از ۷۰٪ از کشت صنوبر ایتالیایی در Padana pianura واقع است.
به طور مداوم گسترش کشت است که کاهش می یابد، از ۶۵۰ کیلومتر مربع در ۱۹۸۰s به جریان ۳۵۰ کیلومتر مربع است. عملکرد درختان صنوبر در مورد ۱۵۰۰ T / کیلومتر مربع از چوب در هر سال است. تولید از صنوبر در اطراف ۴۵-۵۰٪ از کل تولید چوب ایتالیایی است.

در تاریخ صنوبر هنر شد چوب انتخابی سطوح نقاشی به عنوان پانل، همانطور که در دوره رنسانس (مونالیزا توسط لئوناردو داوینچی ۴ احتراق). از آنجا که از این دلیل، بسیاری از محصولات با ارزش افزوده بالاترین، بسیار گران است، با چوب از صنوبر فروتن اما با دوام ساخته شده است.
از آنجا که از حضور تانیک اسید، قشر صنوبر اغلب در اروپا برای برنزه شدن از چرم استفاده شده است.
پرتغال
بلوط چوب پنبه برای: درختان با رشد آهسته هستند، اما عمر طولانی، در مناطق تپه گرم کشت در تمام منطقه غرب از سواحل مدیترانه (دقیقه دمای> -5 درجه سلسیوس.)
محبوب برای تابلوهای اعلانات. حتی اگر تولید به عنوان درپوش بطری شراب کاهش به نفع جلو نایلون، در به خاطر صرفه جویی در انرژی گرانول از چوب پنبه را می توان به بتن مخلوط شده است.

این مواد مرکب هدایت حرارتی کم، چگالی کم و جذب انرژی خوب (مقاوم در برابر زلزله). برخی از محدوده اموال و مواد مرکب می چگالی (۴۰۰-۱۵۰۰ کیلوگرم / متر مکعب)، مقاومت فشاری (۰۱/۲۶ مگاپاسکال) و استحکام خمشی (۰.۵- ۴.۰ مگاپاسکال)  از آنجا که این چوب پنبه می تواند به عنوان ایزولاسیون حرارتی در ساختمان ها (و همچنین به صورت طبیعی و به عنوان یک مخلوط استفاده می شود)، عایق نیز مفید به عنوان صدا. در صنعت کفش چوب پنبه به عنوان کف و کفی استفاده می شود در جهان هستند ۲۰۰۰۰ کیلومتر مربع از مزارع بلوط چوب پنبه وجود دارد، و در هر سال استخراج شده حدود ۳۰۰،۰۰۰ تن از چوب پنبه، ۵۰٪ در پرتغال، ۱۵۰۰۰ در ایتالیا (۱۲۰۰۰ در جزیره ساردنی). مزیت این کار این صنعت طبیعی است که استخراج از چوب پنبه از لایه های بیرونی به قشر می کند درخت می کشد نیست.

اقتصاد چوب در اسکاندیناوی و روسیه
در سوئد، فنلاند و به یک اندازه نروژ، بسیار از مساحت جنگل است، صنعت خمیر و کاغذ یکی از بخش های صنعتی مهم ترین است. خمیرسازی شیمیایی تولید بیش از انرژی، از مواد آلی موجود در مایع سیاه، عمدتاً لیگنین و همی سلولز محصولات تجزیه، در دیگ بخار بهبود سوخته است.

بنابراین، این کشورها نسبت بالا استفاده از انرژی تجدید پذیر (۲۵٪ در فنلاند، به عنوان مثال). تلاش قابل توجهی به سمت افزایش ارزش و استفاده از محصولات جنگلی توسط شرکت و پروژه های دولت در کارگردانی

کاج اسکاتلندی و صنوبر نروژ:

این گونه شامل بسیاری از جنگل شمالی، و هم به عنوان یک مخلوط چوب نرم آنها پالپ شیمیایی برای کاغذ تبدیل می شود.
چوب توس :

یک جنس با گونه های بسیاری از درختان موجود در اسکاندیناوی و روسیه، بسیار عالی برای زمین های اسید است. آنها به عنوان گونه پیشگام در مرز منجمد بین تایگا و تندرا عمل می کنند، به دوره های یخی شرایط خشکسالی و بسیار مقاوم در برابر. گونه Betula نانا به عنوان درخت ایده‌آل برای زمینه اسید از دو طرف از کوه سراشیب، همچنین در جنوب اروپا شناخته شده است، با خاک فقیر در مواد مغذی، جایی که این درختان را می توان برای جلوگیری از رانش زمین. پالپ انحلال از درخت غان تولید می شود. زایلیتول را می توان توسط هیدروژناسیون از گزیلوز، که یکی از محصولات فرعی خمیرسازی شیمیایی توس تولید می شود.
با استفاده از چوب
اطلاعات بیشتر:

احتراق
چوب سوخت سوزاندن چوب در حال حاضر بزرگترین استفاده از انرژی زیست توده به دست آمده از سوخت جامد. سوخت چوب ممکن است در دسترس به عنوان هیزم (به عنوان مثال سیاههای مربوط، پیچ و مهره، بلوک)، زغال چوب، تراشه، ورق، پلت و خاک اره.

سوخت چوب را می توان برای پخت‌وپز و گرمایش از طریق کوره و شومینه گاهی برای سوخت رسانی موتورهای بخار و توربین های بخار که تولید برق استفاده می شود، از قرن ها بسیاری از انواع کوره های سنتی به منظور bene- مناسب از حرارت تولید شده توسط احتراق چوب استفاده شده است.

در حال حاضر، راه حل های کارآمد تر و تمیز توسعه یافته اند: شومینه پیشرفته (با مبدل های حرارتی)، کوره های چوب اخراج، سوختن چوب کوره و کوره گلوله، که قادر به فیلتر کردن و آلاینده های جداگانه (سانتریفوژ خاکستر با فیلتر چرخنده)، بنابراین با حذف بسیاری از تولید گازهای گلخانه ای، همچنین اجازه می دهد برای بازیابی مقدار بالاتر از حرارت که با دود دودکش فرار میانگین چگالی انرژی از چوب، در حدود ۶/۱۷ Megajoule / کیلوگرم، بسته به گونه و رطوبت محاسبه شد. احتراق از چوب است، با این حال، در ارتباط با تولید آلاینده های میکرو زیست محیطی، به عنوان دی اکسید کربن (CO2)، مونوکسید کربن (CO) (یک گاز نامرئی قادر به تحریک اشباع هموگلوبین غیر قابل برگشت از خون)، و همچنین نانوذرات در ایتالیا صنوبر به عنوان یک درخت کشت به سوخت های زیستی تبدیل می شود پیشنهاد، به دلیل نسبت بسیار خوبی برای انرژی استخراج شده از چوب خود را به دلیل سرعت در حال رشد صنوبر و ضبط دی اکسید کربن موجود در جو به مقدار کمی از انرژی مورد نیاز برای کشت ، برش و حمل و نقل درختان صنوبر X canadensis ‘I-214 “، رشد می کند به طوری سریع است که قادر به رسیدن به ۱۴ اینچ (۳۶ سانتی متر) در قطر و ارتفاع ۱۰۰ فوت (۳۰ متر) در ده سال.

ذغال سنگ
نوشتار اصلی: ذغال سنگ ذغال سنگ ذغال سنگ ذغال سنگ باقی‌مانده خاکستری تیره متشکل از کربن ناخالص به دست آمده با حذف آب و سایر ترکیبات فرار از مواد حیوانی و گیاهی است. ذغال سنگ ذغال سنگ است که معمولاً توسط تجزیه در اثر حرارت آهسته، حرارت از چوب یا دیگر مواد در غیاب اکسیژن تولید می شود. ذغال سنگ ذغال سنگ پس از آن می تواند به عنوان یک سوخت با درجه حرارت احتراق بالاتر استفاده می شود.

gasogen چوب
ژنراتور گاز چوب (gasogen): یک دستگاه بزرگ و سنگین (اما از نظر فنی ساده) که تبدیل سوزاندن چوب در ترکیبی از هیدروژن مولکولی (H2)، مونوکسید کربن (CO)، دی اکسید کربن (CO2)، نیتروژن مولکولی (N2) و بخار آب (H2O). این مخلوط های گازی، شناخته شده به عنوان “گاز چوب”، “گاز فقیر” و یا “گاز سنتز” پس از احتراق چوب خشک در یک محیط کاهنده (کم اکسیژن) با یک مقدار محدود از هوا به دست آمده، در حرارت ۹۰۰ درجه سانتیگراد ، و می تواند یک موتور احتراق داخلی سوخت .

ماشین در ۱۹۴۰s توسط ایلاریو Bandini ساخته شده است، با یک دستگاه ژنراتور گاز چوب . در زمان بین جنگ جهانی اول و جنگ جهانی دوم شامل، به دلیل عدم نفت، در بسیاری از کشورها، مانند ایتالیا، فرانسه، بریتانیا و سوئد، چندین اتومبیل gasolinepowered ،  اصلاح شده با علاوه بر این از یک ژنراتور گاز چوب شد ( “gasogen”)، یک دستگاه طراحی شده توسط چوب، زغال سنگ، و یا زباله های توام، قادر به تولید (و پاک) گاز که بلافاصله در همان خودرو، می تواند ICE موتور اندکی تغییر از یک ماشین (موتور lowcompression استاندارد قدرت). کاربراتور تا به حال با یک میکسر هوا و گاز تغییر کند).

چند موانع وجود دارد، به عنوان کاهش زیادی از حداکثر سرعت و نیاز به رانندگی با استفاده از چرخ دنده ها کم و عاقلانه دوز مقدار هوا. در اتومبیل های امروزی، اصلاح شده با یک ژنراتور گاز چوب، انتشار گازهای (CO، CO2 و NOx) پایین تر است به کسانی که از همان وسیله نقلیه در حال اجرا با بنزین (نگه داشتن مبدل کاتالیزوری همان).

متانول 
متانول متانول اقتصاد (ساده ترین الکل) رفتار به عنوان یک مایع در ۲۵ ° C، سمی و خورنده، و در شیمی آلی کتاب عمومی است که اغلب به نام “روح از چوب” است، از آن می توان از تخمیر چوب به دست آمده به ندرت، هنگامی که غیر عاقلانه شراب سازان مخلوط تکه های کوچک از چوب و برگ با انگور، متانول می تواند به عنوان یک آلاینده از ترکیبی از آب، اتانول و دیگر مواد مشتق شده از تخمیر انگور یافت بهترین راه برای به دست آوردن متانول از چوب است که از طریق گاز سنتز (CO، CO2، H2) تولید شده توسط تجزیه در اثر حرارت بدون آب از چوب، روش کشف شده توسط مصریان باستان. متانول می تواند به عنوان یک افزودنی غنی از اکسیژن برای بنزین استفاده با این حال، آن است که معمولاً بسیار ارزان تر برای تولید متانول از گاز متان و یا از گاز سنتز. متانول از مهم ترین مواد پایه برای مواد شیمیایی صنعتی، که در آن است که اغلب استفاده می شود تا مولکول های پیچیده تر از طریق واکنش های واکنش halogenation و شیمیایی علاوه بر است.

توربین گاز
مخازن
آمریکا M1 ابرامز تانک است که توسط یک توربین گازی از ۱۵۰۰ اسب بخار (۱۱۰۰ کیلووات) شده، که قادر به عمل نیز با ترکیبی در ۵۰٪ از پودر چوب و بیودیزل، سوخت دیزل و نفت سفید است. مزایای آن نسبت به موتور توربو دیزل، به اندازه کوچک و وزن سبک، به دلیل نبود یک رادیاتور (که به عنوان یک مزیت در برابر اثر تفنگ و توپ عکس و حملات موشکی رنج می برد در جنگ). شکست مصرف سوخت بالا است، از موتور توربین است که توانایی کار در یک انقلاب کم در نرخ دقیقه، بسیار پایین تر از ایده‌آل نیست، و در طول ماه مارس این موتور دو بار به عنوان سوخت مصرف بسیار به عنوان یک موتور توربو دیزل مدرن با اینترکولر و تزریق مستقیم.

ساخت و ساز 
نوشتار اصلی: چوب چوب در وزن نسبتاً سبک است، زیرا وزن مخصوص آن کمتر از ۵۰۰ کیلوگرم / متر مکعب است، این یک مزیت است، هنگامی که در برابر ۲،۰۰۰-۲،۵۰۰ کیلوگرم / متر مکعب بتن مسلح یا ۷۸۰۰ کیلوگرم / متر مکعب برای فولاد در مقایسه با. چوب قوی است، چرا که بهره وری از چوب برای مصارف ساختمانی دارای کیفیت است که شبیه به فولاد می باشد.

پل، اورلند خاکریز، کوچک آبی، اسکله
چوب مورد استفاده برای ساخت پل ها (به عنوان پل Magere در آمستردام)، و همچنین کارخانه های تولید آب و هوا، و ژنراتور کوچک آبی برای برق است.

مسکن
چوب بادوام به عنوان یک ماده در خانه های چوبی، و سازه های دیگر با طیف گسترده ای از ابعاد استفاده می شود. در خانه های سنتی چوب برای سقف، درب، کف و پنجره ها ترجیح داده میشود. قاب چوبی برای سقف به طور سنتی به خانه مورد استفاده قرار گرفت، اما آنها خطر در طی آتش سوزی سقوط. توسعه خانه های انرژی کارآمد از جمله “منفعل خانه” است اهمیت چوب در ساخت نونما، زیرا چوب فراهم می کند عایق صوتی و حرارتی، با نتایج بسیار بهتر از بتن می باشد.

ساختمان مقاوم در برابر زلزله
در ژاپن، ساختمان های باستانی، از ارتفاع نسبتاً بالا، مانند معابد (پاگودا)، در طول تاریخ به قادر به مقاومت در برابر زلزله با شدت بالا بوده است به روش های سنتی ساختمان نشان داده بود، به لطف، به کارگیری مفاصل الاستیک، و به توانایی بسیار خوبی از قاب چوبی به صورت الاستیک کج و معوج و شتاب شدید و شوک فشاری را جذب کنند. در سال ۲۰۰۶، دانشمندان ایتالیایی از CNR اختراع یک سیستم ساختمان که آنها “SOFIE” نامیده می شود،  هفت طبقه ساختمان های چوبی، ۲۴ متر ارتفاع، ساخته شده توسط “موسسه در لا valorizzazione دل legno E دله گونه arboree” (Ivalsa) سان میشل all’Adige. در سال ۲۰۰۷ آن را با سخت ترین آزمون ژاپنی antiseismic برای سازه های مدنی مورد آزمایش قرار گرفت: شبیه سازی زلزله کوبه (۷،۲ مقیاس ریشتر)، با ساختمان قرار داده شده بر روی یک پلت فرم عظیم نوسان متعلق به NIED-موسسه، واقع در پارک علم تسوکوبا، در نزدیکی شهرستان از میکی در ژاپن این پروژه ایتالیایی، استخدام پانل های بسیار نازک و انعطاف پذیر در چوب چند لایه چسب، و با توجه به محققان CNR می تواند به ساخت و ساز خانه بسیار امن تر در مناطق لرزه آورده است.

کشتی سازی

یکی از مواد با دوام ترین چوب بلوط از ویرجینیا زندگی می کنند جنوبی و بلوط سفید است، بلوط به خصوص زنده است ۶۰٪ قوی تر از بلوط سفید، مقاوم در برابر رطوبت بیشتر، و به عنوان مثال جزء اصلی در ساختار کشتی نبرد قانون اساسی USS است، قدیمی ترین کشتی در جهان به سفارش نیروی دریایی شناور (راه اندازی در سال ۱۷۹۷).

تاریخچه بحران در اقتصاد چوب
کلاسیک یونان
یکی از معروف ترین بحران اقتصاد مبتنی بر چوب آن چیزی است که در دوران کلاسیک یونان اتفاق افتاده است، که در آن درختان ویژه در زمینه های آتیکا، Boeotia و Peloponnesus در برش بی رویه درختان برای باعث خشکسالی و کمبود شدید، تخته و الوار به منظور ساخت نیزه، سپر، کشتی ها، و غیره می شود.

این فرایند سبب شد ارتش یونان به وسیله فلیپ مقدونی شکس بخورد..سلاح مخفی از Sarissaphoros سربازان makedonian (پشتیبانی شده توسط javelineers peltast)، توسط Philipp II در نبرد Chaeronea (338 قبل از میلاد) در زمان جنگ اسکندر یک مدل نیزه قوی از چوب زغال اخته ساخته شد.

Rapa Nui
Rapa Nui، بهترین عنوان “جزیره ایستر” شناخته شده است، یک مثال از  ( Malthusianism ) است،  به طور خاص چگونه رشد نمایی از مردم منجر به پایان یک منبع تجدید پذیر می شود در یک نقطه خاص، اجتماعی فوتی و فوری نیاز نیروهای بهره برداری از منابع بالا و فراتر از نرخ طبیعی آن منبع تجدید. این محاسبه شده است  که پس از سال ۱۰۰۰، حدود ۱۰ میلیون نخل در Rapa Nui قطع شد، و در نتیجه فرسایش از زمین های حاصلخیز، و در نهایت به یک بیابان زایی در سراسر قرن ۱۵th. (این جنگل زدایی ممکن است همچنین تشدید شده است و / یا ناشی از آلودگی موش  ).

این کاهش جمعیت از ۱۵۰۰۰ به ۲۵۰۰ افراد برانگیخت. بدون چوب palmtree، هیچ قایق، یا نیزه ها می تواند ساخته شود. بدون الیاف نخل، ساخت و ساز از طناب و تور های ماهیگیری را متوقف کرد. این به کاهش برداشت ماهی محلی، که به نوبه خود به کاهش مقدار پروتئین جیره در دسترس برای ساکنان این جزیره منجر شده است. در پایان، جامعه طعمه آسان برای گرسنگی و جنگ داخلی شد. از ۱۶۰۰-۱۷۰۰، مردم خرافاتی در راه متعصب شد. در آخرین لحظات، یک فروپاشی جامعه و هرج و مرج کل وجود دارد. تخریب نمادهای سنتی به دنبال آن، منجر به انقراض احتمالی از تمدن و فرهنگ Moais، حتی اگر هر دشمن انسان خارجی وجود ندارد.

منبع ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *