آشنایی با طراحی مبلمان در دکوراسیون داخلی

مبانی طراحی داخلی: در تعریف و مفهوم عام، طراحی به ایجاد یک اثر نو و خلاقانه گفته می شود. به عبارت دیگر در طراحی، طراح سعی می کند اثری را خلق کند که تاکنون وجود نداشته و قبلاً از طرف شخص دیگری ایجاد نشده است. با توجه به روند پیشرفت علم، فناوری و صنعت همواره شاهد سیر صعودی در ساخت انواع مصنوعات هستیم. یکی از این دسته مصنوعات، مبلمان در دکوراسیون داخلی هستند. در این مطلب می خواهد به شما معیارهای لازم برای روند طراحی مبلمان فضاهای داخلی را یادآوری کند. با ما همراه باشید.

در حال حاضر شرط حضور موفق در این صنعت، تولید قابل رقابت با دیگر صنایع رقیب و لازمۀ آن وجود فکری خلاق در ایجاد طرح های جدید است. برای رسیدن به این هدف باید مواردی را در طراحی مدّ نظر قرار داد. ویژگی های یک طراحی موفق برای مبلمان فضای داخلی را در ادامه با شما مرور خواهیم کرد.

طرح به خوبی مفهوم ایده را بیان کند

منظور از بیان مفهوم طرح این است که توقع و انتظار بیننده را برآورده کند. برای مثال در طراحی یک درب منظور از آن محافظت فضای منزل به لحاظ امنیتی است. بنابراین در صورتی که نتیجه طراحی به خوبی بیانگر این موضوع نبوده و عملکرد لازم را نداشته باشد، آن طراحی ناموفق بوده است.

طراحی مبلمان
طراحی مبلمان

طراحی مبلمان باید از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه باشد

همخوانی کارآمدی و دوام طرح با قیمت تمام شدۀ طرح بسیار اهمیت دارد. طرح باید طوری باشد که با توجه به کیفیت و ماندگاری توجیه اقتصادی داشته و مقرون به صرفه باشد و مخاطب، که به طور معمول مصرف کننده ها هستند، از لحاظ اقتصادی گرایش استفاده از محصول طراحی شده را داشته باشند.

طرح مبلمان مطابق با توان و امکانات تولید کننده باشد

طرح باید با توجه به امکانات موجود، اعم از امکانات علمی، مهارتی، تجهیزاتی، مالی و… قابل تولید باشد و اگر طرحی ارائه دهیم که مطابق با توان تولید نباشد محکوم به شکست خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *